Nous expédions à travers le monde entier ! Les frais de port sont offerts pour les abonnements et pour les commandes de 100 € ou plus.

OTTOBRE design®

Search
(0)
Votre panier (0)
Votre panier est vide
Montant total
0.00 €
 
Voir mon panier Sulje

myOTTOBRE stories

María, République Tchèque

María nous a écrit depuis la République Tchèque. Sa grand-mère était couturière et, en grandissant, elle l’a toujours vu coudre. María se rappelle des tiroirs remplis de tissu sous le lit de sa grand-mère. Noël dernier, elle s’est lancée dans la couture et les photos qu’elle nous a envoyé sont d’une veste qu’elle a confectionné avec sa nouvelle machine à coudre ! Même si sa grand-mère n’a pas pu voir sa garde-robe fait main, María pense qu’elle sera heureuse. Nous avons aimé l’association de l’histoire et des photos de María, elles montrent que la couture est une tradition importante.

 

 

Stroj poznám od samého mala maličkého. Stará mama bola vyučená krajčírka, od kedy si pamätám sledovala som ju pri šití, obzerala strihy a ten šuflík pod posteľou plný látok.. to vám poviem.. spomienky.. ale nenašli by ste tam tričkovinu, ani teplákovinu, žiadny softshell ani merino. Krep, plátno, podšívka, šatovina, a niečo ťažké na sukne a kabáty..

Nikdy som nemala dovolené u starkej šiť, vždy sa len pozerať. Zato doma, mama mi vždy stroj vytiahla a ja som mohla “šiť”. Začínala som s papierom, na ktorý som si nakreslila obrázok a ten na stroji poprepichovala.

Prvú ušitú vec si pamätám akoby to dnes bolo tričko, z obliečky, ktoré sa zaväzovalo okolo krku, predný diel bol do Véčka.. A nedalo sa nosiť, pretože som nijak nedomyslela, že látka nepruží.

 

 

Prešlo niekoľko rokov a ja som pred svadbou chcela pre družičky ušiť sukne. Na Vianoce som dostala nový šijací stroj – svoj vlastný – na ňom som šila aj túto bundu.

Softshellová bunda na fotke je mierne upravený strih z Ottobre časopisu 2/2015, ktorý je všade vypredaný ale ja som ho musela mať. Zohnala som ho na bazáre, chýba mu síce polovica strihových príloh, ale bunda sa nestratila!

Stará mama sa už mojich nositeľných ušitých vecí nedožila, ale verím, že by bola spokojná. ️

A viete na čo nikdy nezabudnem? Na ruky starej mamy a na zvuk látku strihajúcich nožníc na kuchynskom stole.


Toutes les histoires myOTTOBRE


Afin de vous proposer le meilleur service possible, nous utilisons des cookies. En continuant de naviguer sur le site, vous déclarez accepter leur utilisation. Plus d’informations