Realizamos envíos a todo el mundo. ¡Y sin coste adicional en las suscripciones y los pedidos de más de 100 EUR!

OTTOBRE design®

Search
(0)
Cesta de la compra (0)
La cesta de la compra está vacía.
Precio total de los artículos
0.00 EUR
 
Ver cesta de la compra Sulje

myOTTOBRE stories

María, República Checa

María sent us her story from Czech Republic. Her grandmother was a seamstress, and she grew up watching her sew. María remembers a drawer full of fabrics underneath her grandmother’s bed. Last Christmas she got into sewing herself, and the photos she sent us were of a jacket she sewed on her new sewing machine! Although her grandmother did not live to see her DIY clothes, María thinks she would be very happy for her. We liked María’s photos and story combined, as they show what an important tradition sewing can be.

 

 

Stroj poznám od samého mala maličkého. Stará mama bola vyučená krajčírka, od kedy si pamätám sledovala som ju pri šití, obzerala strihy a ten šuflík pod posteľou plný látok.. to vám poviem.. spomienky.. ale nenašli by ste tam tričkovinu, ani teplákovinu, žiadny softshell ani merino. Krep, plátno, podšívka, šatovina, a niečo ťažké na sukne a kabáty..

Nikdy som nemala dovolené u starkej šiť, vždy sa len pozerať. Zato doma, mama mi vždy stroj vytiahla a ja som mohla “šiť”. Začínala som s papierom, na ktorý som si nakreslila obrázok a ten na stroji poprepichovala.

Prvú ušitú vec si pamätám akoby to dnes bolo tričko, z obliečky, ktoré sa zaväzovalo okolo krku, predný diel bol do Véčka.. A nedalo sa nosiť, pretože som nijak nedomyslela, že látka nepruží.

 

 

Prešlo niekoľko rokov a ja som pred svadbou chcela pre družičky ušiť sukne. Na Vianoce som dostala nový šijací stroj – svoj vlastný – na ňom som šila aj túto bundu.

Softshellová bunda na fotke je mierne upravený strih z Ottobre časopisu 2/2015, ktorý je všade vypredaný ale ja som ho musela mať. Zohnala som ho na bazáre, chýba mu síce polovica strihových príloh, ale bunda sa nestratila!

Stará mama sa už mojich nositeľných ušitých vecí nedožila, ale verím, že by bola spokojná. ️

A viete na čo nikdy nezabudnem? Na ruky starej mamy a na zvuk látku strihajúcich nožníc na kuchynskom stole.


Todas las historias myOTTOBRE


Usamos cookies para que nuestra web ofrezca la mejor experiencia posible. Al continuar navegando por el sitio web, se acepta el uso de cookies. Más información